szennyezett növényi fonálféreg

Az afrikai ibolyát károsító férgek: fonálférgek

nematodafonálféreg – a dekoratív növények legszörnyűbb ellensége, többek között a pármai Ibolyáknak is.
A nematódák szegmentálatlan hengeres férgek, amelyek az állatvilág legnagyobb "királyságát" alkotják. Hosszúságuk 1 mm. A fonálférgek két nagy csoportját különböztetjük meg: azok, amelyek élőhelyük a környezetben és a parazita fonálférgekben van.

A környezeti fonálférgek feltöltik a talajvizet és a talajt. Mikroszkopikus lények.
Bár aprók, Ezek a következőkben találhatók: talaj több százezerrel. 1 kg talaj vagy sár a folyó alján, A fonálférgek népessége több százezer.
Minden talajszubsztrátumban, gyakorlatilag minden edényben, Ismerd meg a németeket. A talajt benépesítő fonálférgek sok faja teljesen ártalmatlan a dekoratív növényekre.

Ehelyett a parazita fonálférgek úgy döntöttek, hogy világszerte élnek az állatokban és növényekben. Számos faj parazitálhat a Gesneriaceae-n is (a gyökereken, Szárak, lomb).
A legtöbb fonálféregnek három életszakasza van: tojás, lárva és felnőtt. Az utolsó két szakasz a legkárosabb a növényekre. A növényi parazita fonálférgek olyan speciális szerkezetű kórokozók, amelyek lehetővé teszik számukra, hogy megszakítsák a növény sejtfalát és kivonják a sejt tartalmát.

A gyökér fonálférgeknek évente csak két generációja van. Benépesítik a talaj szubsztrátumait, és ezzel együtt a cserépbe kerülnek. A dsitruge-t lassan és biztosan ültesse.
A szennyeződés első jeleinek megjelenésétől a növény haláláig több évig is eltarthat.
Üvegházi fajok – déli fonálféreg, A földimogyoró és a jávai fonálférgek évente legfeljebb 13 generációval rendelkezhetnek. A második vagy harmadik generációtól kezdve a növény gyökereinek szennyeződése után, A gyökér fonálférgek életciklusa alatt állandó lakóhelyüket hozhatják létre a szennyezett növényen. A pozsgás növényeken és a Gesneriaceae-n a fonálféreg lárvák szabadon mozognak a gyökerektől a növény koronájáig.

Az afrikai ibolya fonálférgekkel való szennyeződésének fő jelei:

Gyökér: A növény gyökérrendszere rosszul fejlett,nematoda planta contaminata És a gyökér tövisei teljesen hiányoznak. A gyökerek megvastagodnak, barnás színű, és finom repedések vannak hosszirányban elosztva az egész felületen.
A növény gyökerén lévő sűrített felületek vizesek és nagyon törékenyek, ha megérintik.

Erőlködik: A fonálférgek által megtámadott afrikai ibolya csibék számára jellemző, hogy száruk sűrűsödik és vízzel töltött szivacsgá válik. A törékeny és sűrített gyökerek a szárból származnak. A szárat leggyakrabban könnyen észrevehető repedések borítják.
Érett növények esetében, A növény törzse kaotikusan nő, Sok csemete jelenik meg a levelek alján. A növény elveszíti dekorativitását, a levelek felfelé nőnek. A növény nagyon ritkán és "vonakodás" nélkül virágzik.

Levél: Bolyhosabbá válnak, mint az egészséges növényeké. A levelek vérszegények, elveszítik méretüket, vizesek lesznek, és a levelek petioles meglehetősen törékenyek.
Ha a szennyezett növény gyökerek nélkül marad, A talajhoz legközelebb eső levelek elveszítik feszességüket, még akkor is, ha helyesen és rendszeresen öntözik őket.
A növény fertőzése hónapokig tart, és a növény fonálférgekkel való szennyeződésének jeleit túl későn észlelik, ha az egész gyűjtemény szennyezett.

Pontos diagnózis csak a szennyezett növény mikroszkópos vizsgálata esetén érhető el.
A növény gyökereinek és szárának darabjait veszik, amelyet egy üveglemezen helyeznek el egy csepp vízben. Óvatosan nyomja meg a kevésbé tompa tárgyral vett darabokat, hogy a növény szövetei repedjenek és szétszóródjanak. Fokozatosan, A növény darabjait zabkása fogjuk. Vegyük ki a nagyobb darabokat, és fedjük le a pengét a kapott "zabkásával". Ha mikroszkóp alatt férgek és nematóda lárvák láthatók, körte alakú testű nőstények, Akkor a diagnózis egyértelmű - fonálféreg.

A szennyezett növények gyűjteményben történő kezelése lehetetlen. A fonálférgek elleni küzdelemben az első lépés a terjedés megakadályozása.
A megelőző intézkedések a következők::
1. A fonálférgek terjedésének megakadályozása a külső ibolyagyűjteményben;
2. A fonálférgek terjedésének megakadályozása a beltéri lila gyűjteményben.

A fonálférgek terjedésének megakadályozása a külső ibolyagyűjteményben:
A nematódák a talaj szubsztrátumával léphetnek be a növénygyűjteménybe, folyami homok, por, Piszkos kezek a zöldségek hámozása után. Más amatőrök szennyezett növényei is bevihetők a gyűjteménybe.
A helyeken, Ahol egyszer epereket ültettek, Fragi, Málna, zöldség (Uborka, Hagyma, cukorrépa) A patogén fonálférgek feleslegben lesznek.

Ennek eredményeként, Az afrikai ibolyákat soha nem ültetik a mező talajába, kert vagy üvegház. Olyan esetekben, amikor nincs más helyzet, a talajt termikusan feldolgozzák,. A toxikózis előfordulásának elkerülése érdekében az ültetett növényekben, a talajt legalább egy hónapig termikusan feldolgozzák,.
A megvásárolt edényeket, vagy azokat, amelyekbe a növényeket egyszer ültették, sterilizálják.
Az afrikai ibolya gyűjtője részletesen tanulmányozza a gyűjteményébe belépő növények gyökereit.
Csirkék, Érett növények, A frissen nyert leveleket karanténba helyezik vagy elkülönítik a többi növénytől.

A fonálférgek terjedésének megakadályozása a beltéri lila gyűjteményben:
A fonálférgek lárvái és tojásai földgolyókon keresztül terjedhetnek, por, edények és tányérok ismételt használata, víz folyik a fertőzött edényből a közös lemezbe.
A talaj ismételt használata nem megengedett. Edények és tányérok, amelyeket korábban használtak, mossuk és sterilizáljuk.
A megelőzés leghatékonyabb módja – minden növény alatt lesz egy tányér.

Ha a növény fonálférgekkel szennyezett, A következő lépéseket kell végrehajtani:
– A szennyezett növényeket kidobják – mindent és azonnal;
– Minden olyan növényt, amelynek közös lemeze van egy beteg növényrel, eldobják;
– A gyűjteményben lévő összes növény mély és egyedi lemezekbe kerül.

Öntözés a kanócrendszeren keresztül, az egyes tartályokból megakadályozza a fonálférgek migrációját. Mindössze annyit kell tennie, hogy sterilizálja azokat a tartályokat, amelyekbe ültették őket, növények, és kerülje a talaj újrafelhasználását vagy új talajszubsztrátummal való kombinálását.
– Edények, Címkék, Lemezek, Minden használat után sterilizálják őket.
– A vízelvezetést és a talajt, amelybe virágokat ültettek, eldobják;
– Az egyes ibolyák ültetése egyetlen újságban történik, Táska. A talajkeveréket a zsákból talajjal veszik, tiszta tartályral és menettel, ha szükséges az ibolya ültetéséhez.
– Ibolya átültetése esetén, nem érintheti meg kezével a gyökereket és a talajt, amelybe ültették;. Ha a gyökerek, A törzs szennyeződés jeleit mutatja, Talaj, növény, Az újságot eldobják és szappannal mossák. A következő növény telepítése előtt minden lépést megismételünk (Új újság, talaj...).

Egyedi fajták mentése:
A gyökér fonálférgek lárvái könnyen mozognak sok zamatos növény – begónia – szárán és levelein, Kaktuszok, Gesneriaceae.
Dugványok a szennyezett növényen, Valószínűleg, szennyezett is lesz.
Abban az esetben, ha egyetlen fajta növénye szennyezett, dugványokat vesznek belőle. A legfiatalabb levelek kerülnek, és levélnyélüket a levél alá kell vágni. Minél rövidebb – annál kisebb a fonálférgek jelenlétének valószínűsége. Minden vágást egyedi tartályba ültetünk. A dugványokat az első egészséges csibék megjelenése után eldobják.

 

Válaszolj

Az e-mail címed nem kerül nyilvánosságra. A kötelező mezők meg vannak jelölve *