helyes öntözés

Pármai ibolya öntözése

udare corectaAz öntözés alapvető követelményei:
Saintpaulia olyan növény, amely esőerdőkből származik. Természetes környezetben, Az afrikai ibolya szabadban nő, laza talajban, jól levegőztetett és folyamatosan nedves. Az ibolya gyökérrendszere rosszul fejlett, Emiatt a növény nem támogatja a magas sókoncentrációjú talajt, amely gyorsan szárad, vagy amelyben a víz hosszú ideig stagnál.

A hosszú vízhiány gátolja a növény növekedését és halálához vezet. Talajnedvesség fontos szerepet játszik az ibolya aktív növekedése során. Ha ebben az időszakban a páratartalom hiányos, a növény rügyei és az ibolya növekedési pontja szenved.
A víz feloldja a talajban található tápanyagokat és mikroelemeket, És a növény asszimilálja őket a gyökereken keresztül. A víz növényi szövetekben is található.

A természetes nedvesség hiányát kompenzálja az ibolya rendszeres öntözése.

Az afrikai ibolya öntözését rendszeresen végzik, anélkül, hogy túlburjánolná vagy kiszárítaná a földet. A víz nem érheti el a növény növekedési pontját - a növény középpontját, ahonnan új levelek nőnek és fejlődnek (Fontos az ibolya csibék öntözése során, növekedési pontjuk rothadása a növény halálához vezet).
Az érett afrikai ibolya nedves lesz, amikor a talaj felső rétege kiszárad. A fiatalabb ibolya folyamatosan nedves talajban marad.
Az öntözőberendezéseket rendszeresen végzik. Tavasszal és nyáron – reggel, ősszel és télen – a nap.
Öntözéshez szobahőmérsékletű vagy 1-2 °C-kal melegebb víz ajánlott. Ha a növényt hideg vízzel öntözik, a növény gyökerei rothadásnak vetemedik.

Nyáron, 22 °C feletti hőmérsékleten, Az érett afrikai ibolyákat 2-3 napos időközönként vagy hetente kétszer öntözik, Lila csibék gyakrabban. A késő ősszel és télen a növényeket hetente egyszer öntözik (Figyelembe veszik a helyiség hőmérsékletét is, az a hely, ahol az ibolya található, Talajnedvesség a potban).

Az öntözés gyakorisága a pot méretétől és anyagától függ (A kerámia edényekből származó víz elpárolog a falakon, És a műanyagból származó növények ritkábban nedvesednek), cserepes talaj keverék, évszak, környezeti hőmérséklet, Növényméretek.

Víz, amellyel a növényt öntözik:
Saintpaulia vízminőség szempontjából érzékeny növény. Van néhány alapvető követelmény, amelyek fokozott figyelmet igényelnek az öntözéshez szükséges víz minőségére: A víznek, amellyel a növényt öntözik, tisztának kell lennie, alacsony ásványi sótartalmúak, mérgező szennyeződések és idegen zárványok, semleges vagy gyenge savreakció.

Az afrikai ibolya öntözéséhez leggyakrabban csapvizet használnak. A csapvizet többnyire szűrik, és a tisztítás különböző szakaszain megy keresztül, végül ivóvízzé válik. Öntözésre is alkalmas, Bár meg kell jegyezni, hogy az ásványi sók tartalma nagyon kicsi, és a klórtartalom jelentősen megnőhet.
Használat előtt, A csapvíznek legalább egy hétig állapotban kell lennie, amíg a klórt eltávolítják vagy háztartási szűrőn át nem vezetik, eltávolítása a tartalmából és egyéb káros szennyeződésekből.

A szökőkút vagy a forrásvíz magas ásványi sótartalommal rendelkezik, mert áthalad a talajon, Eltávolítja a mikroelemeket a talajkomponensből. Öntözéshez használatos, Figyelembe kell venni, hogy ez a víz gyakran kemény, és nem használható előzetes kezelés nélkül.

A víz keménységét a vízben lévő kalcium- és magnéziumsók okozzák, néha vassókkal kombinálva. A vízben lévő vegyületektől függően, A víz keménysége lehet ideiglenes vagy állandó.
A víz átmeneti keménysége a szénhidrogének jelenlétének köszönhető a víztartalomban, és forró vízzel elkerülhető.

A víz állandó keménységét a vízben lévő kalcium- és magnéziumsók jelenléte okozza. Ez a fajta keménység a víz belső tulajdonsága, és nem lehet teljesen kiküszöbölni.
Az állandó vízkeménység kevésbé veszélyes a növényekre, mint az ideiglenes.

Az öntözés során állandó keménységű víz használata az ibolya mikroelemekkel, például magnéziummal és kalciummal való ellátásának forrása. A kalcium rendszeres fogyasztása pozitív hatással van a növény anyagcseréjére, javítja a talaj szerkezetét és a mikroorganizmusok aktivitását. A víz állandó keménysége nem változtatja meg a talaj pH-szintjét.

Az ideiglenes keménységű víz zavarja a talaj savas-lúgos egyensúlyát az alkáli vegyületek tartalmának növelésével. Az ilyen típusú víz hosszú távú használata negatív hatással van a növényekre: sötétebb gyökerek, egészségtelen vagy barna színű, A klorózis jelei.
Használat előtt, A víz keménysége citromsó hozzáadásával csökken (5-6 kristály / 1 l víz), oxálsav vagy ecet (1-2 teáskanál / 1 l víz) összetételében, amely az alkáli környezettel reakcióba lépve ásványi sók kicsapódásához vezet;. Az afrikai ibolyákat havonta egyszer savanyított vízzel öntözik.
A víz keménysége ioncserélő szűrőkkel vagy forrással is csökkenthető.

Forrásban lévő víz esetén két fontos pillanatot kell figyelembe venni::

  • A párolgás növeli a víz mineralizációját;
  • A forralt víznek legalább egy napig állnia kell egy nyitott edényben, hogy levegővel telítse.

Tavakból származó víz használata, a folyók vagy más tározók nincsenek feltüntetve;, mert mérgező vagy vegyi anyagokat tartalmazhat, bomló szerves anyagok, baktérium, Idegen zárványok és egyéb veszélyes anyagok.

Az esővíz vagy a hó olvadásából származó víz használata csak kevésbé szennyezett régiókban ajánlott. Lágyabb víz, mint a csapvíz, semleges savreakcióval és gazdag oxigéntartalommal rendelkezik. Ezek a tulajdonságok az esővizet értékessé teszik az afrikai ibolya öntözéséhez.

Esővíz gyűjtés:

  • Az edényeket, amelyekben esővizet gyűjtenek, az eresz alá helyezik, Csatornák vagy lefolyócsövek. Mielőtt bejutna a hajóba, Az esővíz mossa a tetőt a portól, füst, Funigine. Nem gyűjtenek esővizet, ha az eső előtt meglehetősen hosszú száraz időszak volt.
  • Ha az eső erős és hosszan tartó, kerülje a víz összegyűjtését az első 30 percben, Ez az idő elegendő a por és a szennyeződések lemosásához a tetőről.

Az öntözés során felmerülő problémák:

  1. A talaj túlzott nedvesítése a pH-szint növekedéséhez vezet, A talajban lévő kapillárisok vízzel vannak feltöltve, az oxigénellátás leállítása a növény gyökereihez. A levelek felületén vizes foltok jelennek meg, A levelek leereszkednek, És a gyökerek sötét színt kapnak és meghalnak. Szükséges, hogy a talajt a fazékban kálium-permanganát oldattal vízzel töltsük (rózsaszínűség) – 0.3-0.5 l / növény. Egy másik módja a talaj megváltoztatása, rothadt gyökerek eltávolítása, a fennmaradó gyökerek mosása kálium-permanganát oldatban és a növény új talajkeverékbe ültetése.
  2. Gyenge talajnedvesítés – a cserepes talaj kiszárad, leválik a pot széleiről, a növény gyökerei sérültek. A növényt tartalmazó edényt egy nagyobb, vízzel töltött edénybe merítik, amíg a fazék talajja meg nem nedvesedik.
  3. Növekedési pont rothadás, amikor a víz eléri a rozetta közepét.
  4. Víz, amely rendszeresen esik a levelekre, csúnya fehér foltok megjelenéséhez vezet. Ha a napfény sugarai is a levél felületére esnek, A vízfoltok lencseként fognak működni, a napsugarak rögzítése és égési sérülést okoz a levélfelületen.
  5. Az ibolya öntözéséhez használt kemény víz hozzájárul a sárgásfehér üledék kialakulásához. Változtassa meg a talaj felső rétegét, vagy desztillált vízzel töltse fel a növényt, így mosva a sókat, vagy a talajt savas vízzel öntözik.
 

2 gondolatok errőlPármai ibolya öntözése

Válaszolj

Az e-mail címed nem kerül nyilvánosságra. A kötelező mezők meg vannak jelölve *