A kiméra afrikai ibolya szaporítása virágkocsányokkal
A sors néha "királyi" ajándékot ad az afrikai ibolya szerelmeseinek- lila virágok kiméra színe. Ha az afrikai ibolya genetikai mutációkon ment keresztül, és minden virága kiméra színű, akkor nagy sikert aratott.
Ezt a kimérát időben ellenőrizni fogják a színstabilitás szempontjából, a növény tetejének levágásával és új csibék megszerzésével a növény leveleiből. A kapott csibék is kiválasztásra kerülnek, csak az afrikai lila csibék tartása az anyai növény világos és jól meghatározott jeleivel.
Ha a genetikai mutáció egyetlen virágszárat érintett, és egyetlen virágot kaptunk kiméra színnel, Ezután ez a genetikai mutáció időben tesztelhető. És ha van egy kis szerencséd, az eredmény egy afrikai lila lesz, kiméra virágokkal.
Ezt úgy érik el, hogy a genetikai mutációkon átesett virágszáron szaporodnak. Ha a virágos lábon találhatók és kis levelek, Ezután a lila kiméra szaporodása nem jelent nehézséget (például, Neptunusz ékszerei fajta, Lyon koronaékszere stb.)
Csak egy kis készségre és tudásra van szükség erről a szorzási módszerről. A dolgok bonyolulttá válnak, ha a virágos lábakon levő levelek kicsiek és kezdetlegesek, és különösen, ha sokszínű fajtával foglalkozunk. Az ilyen "vágás" alacsony klorofilltartalommal rendelkezik a fotoszintézishez. A virágszár szövetei sokkal ajánlatosabbak, mint a vágólevél. Egy ilyen lábszárat nagyon könnyű elveszíteni.
Így, Sokkal jobb, ha a csirkéket közvetlenül a virágszáron próbáljuk emelni, Ezután vágják és ültetik a földbe. Ebben az esetben hormonális pasztát alkalmazunk citokinekkel.
Így:
1 lépés: Válasszon egy virágos kocsányt kiméra virágokkal és levelekkel. A tű csúcsán vegyen be egy kis mennyiségű pasztát citokininnel. A hormonpaszta mennyiségének nagyon kicsinek kell lennie, A felesleges paszta torz csibék növekedéséhez vezet.
2. Azon a ponton, ahonnan a levelek növekedni kezdenek, A tű hegyével finom karcolás történik. A karcolást a tű hegyén lévő hormonpaszta mennyiségével dolgozzák fel. A következő képen egy virágos lábszár látható, virággal, amely genetikai mutációkon ment keresztül. A kép 2 hetes hormonális paszta kezelés után készült, És a hónalj között már látható egy kis csirke lila.
3. Két-három hét elteltével a hónaljban rügyek jelennek meg, amelyek kezdettől fogva apró borsó alakúak, Ezután megkülönböztethetők és leveleik. A csirkék növekedhetnek. Egy virágszáron átlagosan 2-5 csirke nőhet.
4. Amikor a csibék mérete eléri a 2-4 cm-t, Ezeket eltávolítják a virágszárból és gyökerezik (Jiffy tablettával -7, sphagnum vagy kifejezetten afrikai ibolya számára tervezett földkeverékben).
5. Az afrikai lila kiméra csirkék pontosan úgy nőnek és gondoskodnak, mint minden más csirke, És a virágzást ellenőrzik, ha örökölték az anyai növény kiméra színét.
A szóban forgó módszer meglehetősen nehéz és hosszú időt igényel (a pasztakezeléstől a virágzásig több mint 1 év). Ez annak köszönhető, hogy a pasztában nagy mennyiségű citokinin van olyan hormonokkal, amelyek gátolják a csirkék gyökereinek növekedését. A növényi hormonok koncentrációja a növényi szövetekben sokkal alacsonyabb, mint a paszta tartalma.
Ez a módszer azonban jó és indokolt, ha az afrikai ibolya érdekes genetikai mutációt szenved, amelyet időben meg kell őrizni és tesztelni. Javasoljuk, hogy ezt a módszert alkalmazzuk, ha egyetlen példányunk vagy értékesebb példányunk van, és nem akarjuk levágni az ibolya vagy az afrikai lila "csúcsát" genetikai mutációkkal túl fiatal.
Micsoda csodát tettél közzé! Nagyon szeretem a kísérleteket, különösen a természetesek. Szeretném kipróbálni, és én, de csak 2 nagyon gyakori chimere van, amelyek úgy tűnik, hogy a levelekből jönnek ki… a többiben színes függőleges csík van egy fehér sziromon – Ciklalor és kék színek. Hogyan nevezik pasztának citokinekkel? Ez az orchideákban a keiki?
Meg fogom nézni, hogy képeket tegyek közzé virágzó ibolyáimról, és ha vonzol valamit, kedves szívvel küldöm neked.
Nagyon köszönöm,
Alexandra
Ehhez, Alexa! Bármilyen pasztát használhat hormonokkal, amelyek elősegítik az ibolya szaporodását. 2011 májusáig próbáltam a Myrthe-t. Levágtam a növény tetejét, és vízbe gyökereztem, és a száron és a fennmaradó leveleken lévő vágást borjú-permanganát oldattal + néhány csepp Vita Flora-val dolgoztam fel. Körülbelül egy hónap múlva, A fennmaradó levelek jöttek ki és csirkék – szám szerint három. Most fiatal ibolya (várják, hogy örökölték-e az anyanövényt), És a vágás tetején lévő csirke is virágzott.
Így, A módszer eredményeket ad és hormonális paszta nélkül. Később elmondom, ha a csirkék örökölték az anyai növény jellemzőit, valószínűleg májusig.