A kiméra afrikai ibolya szaporítása virágkocsányokkal
A sors néha "királyi" ajándékot ad az afrikai ibolya szerelmeseinek- lila virágok kiméra színe. Ha az afrikai ibolya genetikai mutációkon ment keresztül, és minden virága kiméra színű, akkor nagy sikert aratott.
Ezt a kimérát időben ellenőrizni fogják a színstabilitás szempontjából, a növény tetejének levágásával és új csibék megszerzésével a növény leveleiből. A kapott csibék is kiválasztásra kerülnek, csak az afrikai lila csibék tartása az anyai növény világos és jól meghatározott jeleivel.
Ha a genetikai mutáció egyetlen virágszárat érintett, és egyetlen virágot kaptunk kiméra színnel, Ezután ez a genetikai mutáció időben tesztelhető. És ha van egy kis szerencséd, az eredmény egy afrikai lila lesz, kiméra virágokkal.
Ezt úgy érik el, hogy a genetikai mutációkon átesett virágszáron szaporodnak. Ha a virágos lábon találhatók és kis levelek, Ezután a lila kiméra szaporodása nem jelent nehézséget (például, Neptunusz ékszerei fajta, Lyon koronaékszere stb.)
Csak egy kis készségre és tudásra van szükség erről a szorzási módszerről. A dolgok bonyolulttá válnak, ha a virágos lábakon levő levelek kicsiek és kezdetlegesek, és különösen, ha sokszínű fajtával foglalkozunk. Az ilyen "vágás" alacsony klorofilltartalommal rendelkezik a fotoszintézishez. A virágszár szövetei sokkal ajánlatosabbak, mint a vágólevél. Egy ilyen lábszárat nagyon könnyű elveszíteni.
Így, Sokkal jobb, ha a csirkéket közvetlenül a virágszáron próbáljuk emelni, Ezután vágják és ültetik a földbe. Ebben az esetben hormonális pasztát alkalmazunk citokinekkel.
Így:
1 lépés: Válasszon egy virágos kocsányt kiméra virágokkal és levelekkel. A tű csúcsán vegyen be egy kis mennyiségű pasztát citokininnel. A hormonpaszta mennyiségének nagyon kicsinek kell lennie, A felesleges paszta torz csibék növekedéséhez vezet.
2. Azon a ponton, ahonnan a levelek növekedni kezdenek, A tű hegyével finom karcolás történik. A karcolást a tű hegyén lévő hormonpaszta mennyiségével dolgozzák fel. A következő képen egy virágos lábszár látható, virággal, amely genetikai mutációkon ment keresztül. A kép 2 hetes hormonális paszta kezelés után készült, És a hónalj között már látható egy kis csirke lila.
3. Két-három hét elteltével a hónaljban rügyek jelennek meg, amelyek kezdettől fogva apró borsó alakúak, Ezután megkülönböztethetők és leveleik. A csirkék növekedhetnek. Egy virágszáron átlagosan 2-5 csirke nőhet.
4. Amikor a csibék mérete eléri a 2-4 cm-t, Ezeket eltávolítják a virágszárból és gyökerezik (Jiffy tablettával -7, sphagnum vagy kifejezetten afrikai ibolya számára tervezett földkeverékben).
5. Az afrikai lila kiméra csirkék pontosan úgy nőnek és gondoskodnak, mint minden más csirke, És a virágzást ellenőrzik, ha örökölték az anyai növény kiméra színét.
A szóban forgó módszer meglehetősen nehéz és hosszú időt igényel (a pasztakezeléstől a virágzásig több mint 1 év). Ez annak köszönhető, hogy a pasztában nagy mennyiségű citokinin van olyan hormonokkal, amelyek gátolják a csirkék gyökereinek növekedését. A növényi hormonok koncentrációja a növényi szövetekben sokkal alacsonyabb, mint a paszta tartalma.
Ez a módszer azonban jó és indokolt, ha az afrikai ibolya érdekes genetikai mutációt szenved, amelyet időben meg kell őrizni és tesztelni. Javasoljuk, hogy ezt a módszert alkalmazzuk, ha egyetlen példányunk vagy értékesebb példányunk van, és nem akarjuk levágni az ibolya vagy az afrikai lila "csúcsát" genetikai mutációkkal túl fiatal.